Përditesimi I të dhënave në Shqipëri

0
13

Në vendin tonë 24 orët e fundit janë regjistuar  565  raste të reja dhe 14 qytetare nuk kane mundur t’ja dalin. Janë shëruar  373  qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 15.842që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në  , po trajtohen 449  pacientë, 12  në terapi intensive, nga të cilët 6 të intubuar.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave dhe ju drejtohet të gjithë qytetarëve edhe një herë me një apel për të kontribuar në kufizimin e përhapjes së infeksionit, duke respektuar rregullat. Ministria e Shëndetësisë apelon se të gjithë ata që janë të konfirmuar ose në pritje të përgjigjes së testit, duhet të qëndrojnë të izoluar, duke respektuar detyrimin e vetekarantinimit