“Po bëhet një ligj që të nxjerrin Ilir Metën nga zgjedhjet”, deklarata ‘bombë’ e Andi Bushatit

0
119
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Analisti Andi Bushati deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se është duke u bërë një ligj që nxjerr kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Metën nga zgjedhjet.

“Kemi një opozitë të bërë copë e çikë, telef sepse është një opozitë që mbijeton në kushtet e një diktature. Ore, lëreni Bashën dhe Berishën. Sot që ne flasim këtu, ata janë duke përpunuar një ligj ta nxjerrin edhe Partinë e Lirisë bashkë me Ilir Metën nga zgjedhjet. Dhe po e nxorrën Ilir Metën me këtë ligjin, gjasme spiun, nga zgjedhjet do thonë aa po dhe LSI-ja dhe PL-ja paskan qenë të dobët,” – u shpreh Bushati.

Zjarr Tv Ad