“Po vidhni e tallni qytetarë”, Alibeaj debat për panelet, Bushka: Ndoshta këtë do bënit ju

0
25
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Përplasje mes deputetit të Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj dhe kryetares së Komisionit të Ligjeve, Klotilda Bushka. Demokrati Alibeaj akuzoi maxhorancën se kishin përgatitur aktin normative për të gënjyer shqiptarët, duke i bërë të mendojnë se po kujdesen për të për shkak të krizës. Por, sipas Alibeajt, e vetmja gjë që po bëhet është vjedhja e findeve para zgjedhjeve. Bushka tha se këtë gjë ndodhsta do të donte ta bënte PD-ja, ndaj e mendon kështu.

Pjesë nga debati:

Enkelejd Alibeaj: Nga njëra anë bëhet propaganda politike, që ja ku është dimri, kriza dhe ne po ju mbrojmë. Nga ana tjetër, ja ku është plani i vertëtë.

Klotilda Bushka: Po na ngatërroni me veten më duket. Ju po thoni sikur do të donit ta bënit ju sepse kështu i keni bërë më parë.

Enkelejd Alibeaj: Ju nuk ju lë ende sikleti i zgjedhjeve që vijnë, kjo është një nga masat që po përgatisni për të dezinformuar votën e qytetarëve. Qytetarët do të jenë pa bukë, pa ngrohje, të vjedhur dhe të tallur. Ky është përfundimi.

Zjarr Tv Ad