Policia arreston studentit në ambientet e universitetit për ‘miting të paligjshëm’

0
49

Policia ka arrestuar sot një student në ambientet e Fakultetit Ekonomik në Tiranë. Ai akuzohet për pjesëmarrje në “miting të paligjshëm”. Ndaj këtij rasti ka reaguar ish-Kryeministri Sali Berisha.

Ai e ka dënuar me forcë arrestimin e studentit si dhe dhunimin antikushtetues të ambientit universitar.

Ja postimi i plotë

Edvin Kristaq Urrejtja dhe Vasali i tij, ne nje akt antikushtetues arrestojne me fallangat e tyre te krimit, ne ambientet e Fakultetit Ekonomik studentin me akuzen “pjesemarrje ne miting te paligjshem”.

Denoj me ashpersine me te madhe arrestimin e studentit qendrestar dhe dhunimin antikushtetues te mjedisit universitar. sb