Presidenca: Nuk ndalojmë askënd të betohet edhe te parukierja

0
15

Zëdhënësi i presidencës, Tedi Blushi reagoi pas lajmit se Arta Vorpsi është zgjedhur si anëtare e Kushtetueses te noterja.

“Lidhur me pyetjet tuaja për një lajm qesharak që qarkullon në media, dua t’ju sqaroj se:

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja.

Presidenti Meta është betuar me dorë mbi Kushtetutë dhe për të Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët,” thuhet në reagimin e presidencës.