Presidenti Begaj pret Kryeipeshkvin e Firences, Kardinalin Giuseppe Betori

0
14
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti sot Kryeipeshkvin e Firences, Kardinalin Giuseppe Betori, i cili shoqërohej edhe nga Kardinali shqiptar Ernest Simoni. Gjatë takimit Presidenti Begaj vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Selisë së Shenjtë, të cilat janë reflektuar më së miri përmes vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri në vitin 2014

Zjarr Tv Ad