Prokuria nis hetimet shkon tek policët e plagosur

0
22
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Pas protestës të mbajtur sot para parlamentit ku pati policë dhe banorë të plagosur, Prokuroria ka nisur hetimet.

Nga prokuroria e Tiranës është ngritur një grup pune e cila ka vizituar  në Spitalin e Traumës për të hetuar në lidhje me policët e goditur. Nga ana tjetër, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, një pjesë tjetër të efektivëve po kryejnë veprime në vendngjarje.


 12 efektivë policie pësuan lëndime të ndryshme gjatë përplasjes fizike në protestën e sotme me banorët e Astirit, ku dy prej tyre raportohet se janë më rëndë.

 

Zjarr Tv Ad