Protesta e dhunshme, policia: Një efektiv rrezikon të humbas gishtat e dorës

0
20
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Bëhet e ditur se një efektiveje i janë këputur gishtat e dorës nga një kapsollë e hedhur nga protestuesit.

Ministri i brendshëm i dekretuar, Sandër Lleshaj, ka vizituar mesditën e së enjtes në Spitalin Ushtarak 12 efektivët e lënduar gjatë protestës së dhunshme para godinës së Parlamentit.

Sipas njoftimit të sjelle për proteste e Unazës së Re para kuvendit, policia e shtetit thotë se efektivët janë lënduar me mjete të forta dhe piroteknike, hedhur nga tubuesit mbi punonjësit e Policisë, të cilat dhe janë dërguar në spital për ndihmë të specializuar mjekësore ndërsa një punojëse policie ka dëmtime më të rënda në krah.

Policia e Shtetit u bën thirrje protestuesve dhe përfaqësueve politikë për distancim nga dhuna dhe nga goditjet ndaj punonjësve të rendit.

 

Zjarr Tv Ad