Protesta e opozitës/ Kryeministria rrethohet nga Forcat Speciale, efektivë policie me maskë kundërgaz. Shikoni pamjet

0
18
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kur na ndajnë edhe 30 minuta nga protesta e opozitës, ambientet e jashtme të kryeministrisë janë rrethuar nga forcat speciale.

Makina të shumta, por edhe forca të shtuara policie janë pozicionuar për të qenë në dispozicion në rast se situata del jashtë kontrollit.

Siç shihet edhe ne këto pamje te siguruara nga Panorama, efektive policie mbajnë ne duar maska kundërgaz.

Protesta e opozitës do të nisë në orën 16:00, ndërsa policia ka marrë edhe masat për mbarëvajtjen e tubimit.

Segmentet rrugore që do të jenë të bllokuara, duke filluar prej orës 15:00, të datës 12.11.2022, deri në përfundim të tubimit, janë:

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.

Ajo që nuk dihet është sa do të zgjasë protesta, për të cilën ish kryeministri Sali Berisha në konferencën me gazetarët tha se “do zgjasë sa t’i teket popullit opozitar”.

https://youtu.be/wdAFDeTqGgA

Zjarr Tv Ad