Protestat, Elbasan/ Studentët shprehen se: Shefi “ia futi “në fund Nikollës

0
48
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Studentët e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan ashtu siç bashkëmoshatarët e tyre në qytetet e tjera, vazhdojnë protestën dhe bojkotimin e mësimin.

Përveç parullave, ata kanë zgjedhur të protestojnë edhe me vargje dedikuar ish-ministres së Arsimit, Lindita Nikolla, e cila u shkarkua pak kohë më parë.

Në vargjet dedikuar Nikollës, studentët janë skeptikë për zgjidhjen e Ramës, ndërsa shprehen se ‘shefi ia futi në fund Nikollës’.

Vargjet e këngës

Lindita, ti ku je? Arsimin rrugëve pse e le.
Zgjidhje pse nuk na dhe ti, këtë hall s’e zgjidh njeri.
Mesatarja 5.8 ministrja e shtetit eee
Pas kaq vitesh në pushtet, në fund ta futi shefi vetë

Zjarr Tv Ad