PS fiton 53 bashki, Ngjela-demokratëve: Humbja është fakt, ç’do bëni me të

0
19
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Avokati Spartak Ngjela tha për Euronews Albania se një nga arsyet se pse edhe kandidatët më të mirë të koalicionit “Bashkë Fitojmë” nuk arritën të fitonin.

Ngjela tha se përgjegjës për humbjen e tyre është besnikëria ndaj Berishës. “Humbja është fakt, çfarë do bësh me të. Humbja nuk diskutohet”,-tha Ngjela.

Më tej avokati Ngjela tregoi se si arriti të fitonte në vitin 2005. “Nuk mund të fitosh me Saliun. Kur kemi fituar zgjedhjet në 2005 i kam thënë Saliut do më lejosh që këta të flasin kundër teje.

Më tha bëj ç’të duash. Unë i thash deputetëve do flisni kundër Saliut se nuk merrni dot vota.

Fituam zgjedhjet, unë në zonën time po të mos flisja kudnër Saliut nuk fitoja dot, ata ishin të gjithë socialist, unë isha kundër Poçit dhe fitova dhe më votuan edhe të majtët. Kështu është politika”,- tha Ngjela.

Zjarr Tv Ad