PS i rrëmben bashkinë, shpërthen në akuza Lefter Maliqi

0
231
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Me gati 200 vota, kandidati i Partisë Socialiste, Kreshnik Hajdari ka siguruar një tjetër mandat në bashkinë e Kuçovës.

Kjo bashki duket se ngelet një bastion i së majtës, duke mos dalë nga tradita.

Ndonëse kanë ngelur dhe 4 kuti, rezultati në fjalë nuk mund të përmbyset, pasi ka një diferencë mes kandidatëve.

Ndërkohë, kandidati i “Bashkë Fitojmë”, Lefter Maliqi deklaroi se procesi u manipulua nga oligarkët që sipas tij orkestruan lloj e lloj makinacionesh. Sakaq, ndonëse nuk është shpallur zyrtarisht fituesi, socialistët kanë nisur festën në Kuçovë.

“Procesi u manipulua nga oligarkët me lloj lloj makinacionesh”, është shprehur Maliqi, ndërkohë që në kampin socialist nisi festa me fishkezjarre në mes të ditës.

Zjarr Tv Ad