Rama: E trishtueshme fatkeqësia që ra mbi Turqinë mike

0
15

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për situatën e krijuar pas tërmetit 6.8 ballë ne Turqine lindore. Në një postim ne twitter kreu i qeverise thotë se “është shumë e trishtueshme fatkeqësia që ra mbi Turqinë mike prej një tërmeti të rëndë, ku janë shënuar edhe jetë të humbura.”

” I jemi pranë popullit turk dhe lutemi që Zoti t’u japë autoriteteve të vendit dhe Presidentit Erdogan të gjithë forcën për ta përballuar këtë tragjedi” shkruan Rama.