Rama i djersitur qull, Paloka zbulon arsyen: Është thjesht efekti i vizave që thith

0
121
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputeti i PD-së, Edi Paloka ka reaguar ndaj gjuhës ofenduese që kryeministri Edi Rama përdorir sërish gjatë seancës së sotme në Parlament ndaj opozitës, duke mbrojtur projektin e Portit të Durrësit për të clën opozita thotë se është afera më e madhe qeveritare. Gjatë shkrimit të tij ironizues Paloka thotë se Edi Rama doli qull në djersë pasi ky është “efekti i vizave që thith”.

Vrima e gjirizit, që tapen mbrapa ja kanë hequr që të vogël nëpër lulishtet e Tiranës, paska jashtëqitur prapë sot”, shkruan Paloka në Facebook.

Gjithashtu Paloka ka sqaruar edhe foton që ka shpërndarë për mediat pas senacës, ku thekson se ‘sa për pyetjen se “përse ka dalë i djersitur nga seanca”, pyesni ata që ”i ngrohin pjatën”.

Postimi i plotë nga Edi Paloka:

“Vrima e gjirizit , qe tapen mbrapa ja kane hequr qe te vogel neper lulishtet e Tiranes, paska jashteqitur prape sot.

Sigurisht , qellimi i pare eshte te terheqi vemendjen nga vjedhja me e madhe qe po ju ben shqiptareve . Po dhe kenaqesia perverse per te fyer e poshtruar ata qe ka perballe, nderkohe qe fshihet pas punonjesve te Gardes. E ka patur kete deshire perverse qe ne rini, po atehere nuk i dilte mire se nuk kishte ku fshihej … E sa here hante dru ai rrugeve, taksiratet i vuanin pastaj Kristaqi me Aneten ne shtepi , deri sa u detyruan ta mbyllnin tek spitali 5 !

Sa per pyetjen se “perse ka dale i djersitur nga seanca”, pyesni ata qe ”i ngrohin pjaten” . E dijne te gjithe ata qe i qendrojne afer psene e fjalimeve te gjata ne seancat e sikletshme ne Parlament dhe djersitjen e keputjen e menjehershme pas percartjes euforike. Eshte thjeshte efekti i vizave qe thith perpara se te hyj ne salle dhe me pas zgerlaqja , pasi i del efekti i dozes qe ka marre.

Prandaj nuk ka pranuar kurre qe te futet testi i droges per deputetet ne Kuvend kur jane ngritur akuza per kete çeshtje.

Kete e kemi kryeminister sot e vazhdon te sillet si sulltan qe njerzit i duken dele e ca me keq se dele.”

Zjarr Tv Ad