Rama jep lajmin e madh: Nafta e gazi që mund të jetë në Shpirag

0
30
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryeministri Edi Rama shkruan në twitter se ka marre lajmë shumë të mira nga takimi me perfaqësues te kompanisë së hidrokarbureve “SHELL”. Rama thotë se duhen edhe shumë pak kohë nga prova që do të bëhet në Shpirag në lidhje me mundësine për të gjetur atje rezerva nafte. Por kreu I qeverisë shkruan se sipas të dhënave në këtë zonë ka një rezervë të madhe nafte dhe gazi, cka sipas tij mund të ketë një impakt shumë të rëndësishëm në ekonominë  e vendit.

 

 

Zjarr Tv Ad