Rama liron nga detyra Alibeajn/ Gazetari publikon ‘vendimin’ e qeverisë

0
556
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gazetari Klodian Tomorri ironizoi me anë të një postimi deklaratën e Enkelejd Alibeaj se dorëhiqet nga posti i tij si kryetar i komanduar i PD.

Tomorri publikoi një vendim të qeverisë së Edi Ramës, që liron nga detyra Alibeajn.

VENDIM PER LIRIMIN NGA DETYRA

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të nenit 9 të Ligjit nr. 8580 “Për partitë politike”, me propozimin e kryeministrit, Këshilli i Ministrave

VENDOSI:

Zoti Enkelejd Alibeaj, kryetar i komanduar i Partisë Demokratike, lirohet nga kjo detyrë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

KRYEMINISTRI

EDI RAMA

17/05/2023

Zjarr Tv Ad