Rama mbrohet nga badigardët, momenti kur sulmohet me vezë

0
37

Ky është momenti kur kryeministri Edi Rama sulmohet nga deputeti i PD Endri Hasa me vezë. Rama ka marrë fjalën i treti në seancë, pas kreut të grupit parlamentar të PS Taulant Balla dhe kreut të PD-së Lulzim Basha.

Por ndonëse kryetari i Kuvendit i ka dhënë 40 minuta kohë, Rama ka deklaruar se kohën e tij do t’ia japë kreut të PD-së dhe vetë do vijojë dialogun me studentët. Me të thënë këto fjalë, kryeministri është përballur me sulmin e deputetit të PD, Hasa, ndërkohë që edhe kolegu i tij Gent Strazimiri është çuar më këmbë. Shtatë badigardë kanë ndërhyrë për të ndaluar Hasën dhe mbrojtur Ramën. Ndiqni videon më sipër.