Rama: PD Rrugore dhe Lëvizja Socialiste për Fall festuan vendimin e Parlamentit holandez

0
4

Kryeministri Edi Rama akuzoi partite holandeze se po perdorin shqiptaret si koka turku për politikën e tyre të brendshme dhe fushatat e tyre elektorale. Sipas tij rezoluta për rikthimin e vizave miratuar ne Parlamentin holandez nuk ka të bëjë me shqiptarët por me vetë politikën e brendshme të saj. Ndërkohë duke replikuar me deputeten Rudina Hajdari shtoi se nuk mund të pranonte festën e opozitës të cilën e etiketoi si “PD rrugore dhe Lëvizja Socialiste për Fall”

“PD rrugore dhe shoqja e saj e rrugës Lëvizja Socialiste për Fall festuan në mënyrë cinike dhe përbuzëse për shqiptarët një vendim kundër shqiptarëve dhe shpjegova pse vendimi i marrë nga parlamenti holandez është politik elektoral’