Rama: Studentët i organizon Veliaj me të tjerë

0
92
Kryeministri Edi Rama dhe Kandidati i PS per Bashkine e Tiranes, Erion Veliaj, gjate mitingut permbylles te fushates se Aleances per Shqiperine Europiane, ASHE, ne sheshin “Nene Tereza”, per zgjedhjet lokale te 21 qershorit. /r/n/r/nPrime Minister Edi Rama and Candidate of Socialist Party for mayor of Tirana, Erion Veliaj, during the closing campaign of Aliance for the European Albania, AEA, in the square "Mother Teresa", for local elections on 21 June.

Kryeministri Rama  i ftuar në “Xing me Ermalin” ironizoi edhe njëherë lidhur me organizatorët e protestës së studentëve.

Rama: Lali Eri me ty dhe ca të tjerë i keni organizuar dhe protestat dhe fajësoni Doktoreshën.Do plotësojmë më shumë se ata kanë kërkuar jo për ti marrë me të mirë, por sepse janë gjëra të drejta. Në janar do të shikojnë se nuk do të paguajnë atë pjesë të tarifës që kemi thënë, por qeveria.Një shuplakë hëngrëm, por krahasuar me grushtin që hëngrët ju. Na bëjnë mirë hera-herës. Ne jemi ndryshe, kthejmë faqen tjetër dhe reflektojmë. Nuk jemi që shpullës ti përgjigjemi me plumb.

Ermali: Më shkruajti Doktori. Ermal bërë mirë që më the që të mos e ndjek nesër “Xing me Ermalin”.

Rama: Nuk ka problem se nuk do të shohë ritransmetimin.

Lidhur me mbylljen e basteve, Rama tha: Pa luajtur nga 1 janari shqiptarët kanë fituar 1 milion euro në ditë. Do ti kishin çuar për pambuk.

Ermali: Të vësh bast me mamin të kap ligji?

Rama: Nuk të kap ligji se nuk ka mami mendjen tate.

Ermali: Po parukeritë kur do ti mbyllësh tu bësh qejfin burrave?

Rama: Imagjinoni sikur të mbyllen parukeritë si do të duket ky, i pangrënshëm!