Rebeshe shiu, rrufe dhe erë e vrullshme! Si parashikohet moti për javën e ardhshme, të enjten dhe të premten…

0
97
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kjo javë sipas meterologëve do të ketë tipare të një vjeshte të vërtetë.

Sipas SHMU, moti përgjithësisht do të mbizotërohet nga vranësira dhe kthjellime të përkohshme.

Reshjet e shiut, do të përfshijnë kryesisht pjesën bregdetare me intensitet të ulët. Herë pas here, reshjet do të marrin intensitet mesatar. Ditën e enjte dhe të premte, reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin. Në pjesën bregdetare rrebeshe me rrufe.

Era, do të fryjë juglindje e jugperëndim e lehtë e mesatare. Në bregdet, gjatë të enjtes e të premten era e vrullshme në bregdet. Valëzimi në det i forcës 2 deri 4 ballë.

Zjarr Tv Ad