Red Bull thyen dominimin e Mercedezit, Verstapen fiton në 70-vjetorin e Silverston

0
15

Maks Vershtapen ka fituar çmimin e madh të Silverstones në 70 vjetorin e krijimit të kësaj piste. Strategjia e mirë e goave bëri që piloti i Red Bull ta mbyllte garën para Hamiltonit dhe Botasit. Leklerk bëri edhe ai një garë të madhe pasi e kaloi finishin i katërti me vetëm një pit stop të kryer. Fetel vazhdon të zhgënjejë, pasi e mbylli garën vetëm në vedin e 12-të.