Roma në çerekfinalen e Kupës së Italisë

0
5

Roma shpartalloi Virtus Entelen 4-0 duke prere një bilete për ne çerekfinalet e kupës se Italisë aty ku do te përballet me Fiorentinen.Protagonist i mbrëmjes ne Olimpiko Patrik Shick autor i golit te pare ne sekondën e 22 dhe dopietes se tij personale me fillimin e pjese se dyte.Për te zotet e shtëpisë lanë shenje ne ketë mbrëmje edhe Ivan Marcano dhe argjentinasi Pastore. Ndërkohë me pare Atalanta ishte kualifikuar ne Calgari me rezultatin 2-0.