Ronaldo, akuzohet nga UEFA për sjellje të pahijshme

0
6

Cristiano Ronaldo është akuzuar për sjellje të pahijshme nga UEFA për shkak të mënyrës së festimit të tij në fitoren kundër Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi përballet me veprim disiplinor, pasi imitoi trajneri e  Atletico, Diego Simeone pas golit të dytë. UEFA akuzoi Ronaldon sot (18 mars) për “sjellje të pahijshme” dhe tani mund të përballet me ndalimin për të marrë pjesë në ndeshjen e parë të gjysmë finales së Ligës së Kampionëve kundër Ajax. Simeone u dënua vetëm me një gjobë prej 20 mijë euro për veprimin e tij.