Rrëm*ben autobusin e shkollës dhe bën shëtitje në qytet/Nuk do ta besoni sa vjeç është autori

0
4

Një ngjarje disi e pazakontë është shënuar në Louisiana të SHBA-ve. Sipas raportimeve, një djalë 11-vjeçar ka gra-bitur autobusin e shkollës dhe është përpjekur t’i arra-tiset policisë.

Mediat e huaja shkruajnë, se vogëlushi ka rrëm-byer autobusin rreth orës 11:00 të mesditës, e më pas ka shëtitur nëpër qytet.

Por pasi policia ka mësuar për rastin, ka ndjekur vogëlushin për rreth 30 minuta.11-vjeçari gjatë arra-tisjes ka dëm-tuar një pompë të derivateve dhe shumë prona të tjera private. Në fund, mësohet se ai është për-plasur me një pemë gjigante, ku më pas ka ndërhyrë policia dhe e ka neutralizuar.