Rrufeja godet Akropolin, 4 të plagosur

0
6

Katër persona u plagosën nga rrufeja, e cila goditi zyrën e Akropolit në Greqi.

Siç raportojnë mediat helene, ngjarja ndodhur pasdite rreth orës 4:30.

Nga rrufja janë plagosur dy gra punonjëse në zyrën e shërbimeve në Akropol dhe dy turistë.

Sikurse raportojnë mediat greke dy gratë janë të moshave 24 dhe 52-vjeçare, ndërsa turistët janë dy 25 vjeçarë, një skandinav dhe një korean.