Sali Berisha bën akuzën e fortë: Lulzim Basha dhe Edi Rama janë të përfshirë bashkë në aferën e…

0
254
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi në konferencën e sotme se protestat e opozitës nuk do ndalen gjer në rrëzimin e monizmit. Berisha tha se aferat e monizmit janë të tmerrshme. Sërish Berisha foli për mega-aferën e Portit të Durrësit, duke u shprehur se pas saj qëndrojnë Edi Rama dhe Lulzim Basha.

Ky monizëm nuk ka të ndalur, aferat e tmerrshme të Edi Ramës janë unike në botë. Pasi ka vjedhur 420 milionë euro me firmën e tij për ndërmarrjen e tij të djegësve, vërsulet i tërbuar për të vjedhur 1 milion metër katror tokë në një sipërmarrje, shumë shpejt do e njihni, me dokumente false. 60 përqind të aksionerëve janë Edi Rama dhe Lulzim Brava dhe mafiozët e tyre. Po organizojnë në Durrësin e Shqipërisë vjedhjen më të tmerrshme në histori,” tha Berisha.

Zjarr Tv Ad