Sekuestrohen 120 mijë Euro

0
8

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, vijojnë punën për evidentimin e aseteve dhe llogarive bankare të personave të dyshuar për veprimtari kriminale.

Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, kanë vendosur sekuestro preventive mbi llogarinë bankare më vlerën 120.000 euro., të shtetasit T.B.

Shtetasi T.B., dyshohet për kryerjen e veprës penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme.