Shembet shkolla fillore, nxënësit nën rrënoja

0
10

Një ndërtesë që shërbente si shkollë fillore është shembur në nigerian të Lagosit. Mediat raportojnë se nxënësit janë bllokuar nën rrënoja. Shkolla raportohet se ndodhej në katin e fundit të një ndërtese trekatëshe në Itafaji në ishullin Lagos. Fotot nga vendi i ngjarjes tregojnë rrënojat e ndërtesës së shembur. Nuk dihet ende shkaku i ngjarjes dhe nëse ka viktima. Mediat lokale raportojnë se bëhet djalë për një ndërtesë banimi me disa apartamente.