Shembja e skelës/ Informon drejtori i Traumës, ja si paraqitet gjendja e të plagosurve

0
13

Drejtori i Spitali të Traumës, Arben Zeneli, ka dhënë informacionet e para në lidhje me punëtorët e paraqitur në këtë Politraumë, si pasojë e rënies nga skela e shembur në një pallat në rrugën ‘Faik Konica’ në Tiranë.

Sipas Zenelit, dy punëtorët ndodhen aktualisht në sallën e operacionit ku i janë nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale, pas plagëve të shumta që kanë marrë në kokë.

Dy të plagosuru janë në sallën e operacionit dhe sipas drejtorit Zeneli ndodhen në gjendje të stabilizuar për parametrat jetësorë.