Sherr masiv në Austri, rrihet i riu shqiptar

0
36

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në provincën Rehau, të Austrisë ku një 29-vjeçar nga Maqedonia ka humbur jetën si rezultat i një konflikti të ashpër që u zhvilluanë qytetin e wakebruck, njoftoi policia austriake shkruan portali Laumat. Sipas të njëjtave burime, mëdohet se shtetasi nga Maqedonia, identiteti i të cilit nuk është zbuluar, vdiq në spital si rezultat i lëndimeve të pësuara gjatë rrahjes. Disa persona u plagosën dhe u dërguan në spital. “Një shtetas 29 vjeçar nga Maqedonia nuk u mbijetoi lëndimeve. Nëntë vetë u përfshinë në përplasjen fizike. Trupi i të ndjerit është dorëzuar për autopsi”, është shprehur Prokuroria.