Shi, rrebeshe dhe ulje temperaturash, surprizat e motit ditën e sotme

0
30
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Vendi ynë që në orët e para të ditës së shtunë do të jetë nën ndikimin e vranësirave të shumta të cilat do të gjenerojnë reshje shiu në të gjithë territorin. Sipas MeteoAlb, po ashtu dhe në vijim do të ketë reshje, por pritet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohësisht duke gjeneruar edhe rrebeshe shiu.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 29°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Zjarr Tv Ad