Shkallët drejt parajsës, vendi që po mahnitë turistët

0
772
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Guri 10 milionë tonësh, i njohur si “El Penon de Guatape” në Kolumbi, ofron një pamje mahnitëse – nëse nuk përtoni të ngjiteni shkallëve të shumta.

Guri gjigand ishte formuar miliona vite më parë, dhe për një kohë ishte adhuruar nga indianët.

Për t’u ngjitur në maje të këtij guri duhet të kaloni shumë shkallë, por në fund pamjet që do t’i shihni kur të arrini majën ju bëjnë të mendoni se ngjitja ia ka vlejtur, transmeton Gazeta Express.

Kjo eksperiencë është bërë një atraksion i njohur në Guatape, me turistët e huaj të cilët ngjiten dhe kënaqen me ishujt e bukur që rrethojnë liqenet.

Shikojeni se si duket ky vend:

338535ea00000578-0-image-a-18-1461581386682_1461597945-1068820

3385bd4f00000578-3557505-image-a-34-1461586327781_1461597918-8454434

338545da00000578-0-image-a-14-1461581380255_1461597897-5490472

Burimi : / Javanews.al


Zjarr Tv Ad