Shkarkohet kreu i Policisë së Burgjeve, shkak Ervis Martini

0
79

Shkarkohet nga detyra drejtori I Përgjithshëm i Policisë së Burgjeve Enrik Sulejmani.

Sipas informacioneve shkaku I shkarkimit nga detyra kreut të policisë së Burgjeve duket se është bërë  për çështjen e Ervis Martinaj. Policia e Burgjeve nuk arriti ta marrë Martinaj nga spitali Amerikan 2 ku ndodhej i shtruar për shkak të plagëve që ka marrë.

Mbrëmjen e djeshme pati tensione mes mjekëve të spitalit Amerikan 2 dhe policisë së burgjeve të cilët kërkuan të shoqëronin Martinajn në spitalin e burgut. Mjekët e spitalit Amerikan 2 duke parë gjendjen shëndetësore të Martinajt nuk e firmosën fletëdaljen duke krijuar një situatë të tensionuar brenda ambienteve të spitalit.