Shkoi për të peshkuar, gjendet i pajetë 77-vjeçari

0
4

Një 77-vjeçar me iniciale N.P është gjetur i pajetë në shtratin e lumit Shkumbin. Ngjarja ndodhi në fshatin Xibrakë.

Nga hetimet paraprake dhe deklarimet e familjarëve, thuhet se ky shtetas kishte shkuar për peshkim dhe kjo gjë ka sjellë mbytjen e tij.

Të njëjtat burime bënë me dije se nga këqyrja paraprake është kryer ekspertiza mjeko-ligjore ku nuk janë konstatuar shenja dhune.