Shkojnë të shembin banesat te ‘Unaza e Re’/ Punonjësve të IKMT ju shpërthen tritoli në makinë

0
127

Shkojnë për të shembur banesat e Unazës së Re, por harrojnë tritolin në makinë, i cili më pas u ka shpërthyer.

Kështu shkruan ish kryeministri Sali Berisha në një postim të tijin në Facebook, teksa ui referohet denoncimit të një banori të zonës në fjalë.

“I vret haku i të tjerëve, gangsterët e famozës ndrikull Bicit!”, shkruan ish kryeministri Sali Berisha.

Denoncimi i qytetarit:

“Mbrem dolem ne banoret e unazes se re ne shenje revolte per te mos i lene te afrohen pronave tona por aty afer ku protestonim nje makine e IKMT kishte parkuar ne krah te karburantit , trimat e Dallendyshe Bicit kishin harrua tritolin qe perdorin per te hedhur shtepite ne ere ne makine dhe ju plasi ne ora 11.30 brenda ne makine….kush mundohet ti bej gropen tjetrit ja ben vetes …ketu na kane do i djegim si minj …shendet Z.Berisha …ju ruajt Zoti”…