Shkon në 20 numri i viktimave nga uragani “Dorian”

0
7

Numri i viktimave të uraganit Dorian në Bahamas është rritur ndjeshëm. Të paktën 20 persona kanë humbur jetën thonë autoritetet, ndërsa numri pritet që të rritet, për shkak të të zhdukurve.

Parashikuesit e motit thonë se uragani Dorian po intensifikohet dhe do të lëvizë në mënyrë të rrezikshme pranë Floridës dhe Xhorxhias dhe më pas do të kërcënojë Karolinën e Veriut dhe të Jugut.

Dorian u largua nga ishujt e Bahamës të martën, duke lënë pas shkatërrime “apokaliptike”.