Shmanget një vrasje në Tiranë, policia në kërkim të 2 të rinjve

0
412

Policia e kryeqytetit raporton se ditën e djeshme është shmangur një vrasje e mundëshme në rrugën ‘Imer Haxhi Prizreni’, ky dy shtetas kanë tentuar të vrasin një eskavatorist të një firme.

Sipas policisë, për këtë rast janë shpallur në kërkim dy shtetas me inicialet A.K dhe A.K, përkatësisht 32 dhe 33 vjeç, të cilët kanë qëlluar me armë dhe sende të forta në drejtim të 44-vjeçarit A.G, eskavatorist i një firme, dhe banues në Lezhë.

Autoritetet policore shprehen se në vendin e ngjarjes është sekuestruar një si provë materiale 1 fishek “GFL 9 mm dhe mjeti tip “Ford Fiesta”, që kishin në përdorim autorët.