Shpërthen depoja e armatimeve/Tronditet sërish Libani

0
18

Libani nuk gjen ende qetësi teksa sot një tjetër shpërthim ka ndodhur në një depo armësh në një zonë që kontrollohet nga një grup i mbështetur nga Hezbollahu.

Nga të dhënat e para nuk raportohen viktima. Anëtarët e grupit vendosën një kordon sigurie, duke ndaluar gazetarët të afroheshin në zonë.

Shpërthimi misterioz vjen shtatë javë pas atij në portin e Bejrut, që vrau 200 njerëz, plagosi 6500 të tjerë dhe dëmtoi dhjetëra mijëra ndërtesa në kryeqytet, Bejrut.