Shpërthen në flakë një pikë karburanti në superstradën Lezhë-Laç, 6 të plagosur

0
0

Tre të plagosur raportohen si pasojë e zjarrit në një pikë karburanti në superstradën Lezhë-Laç.

Forcat zjarrfikëse dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur evakuimin e banorëve të disa prej banesave pranë karburantit ku ndodhi shpërthimi.Ende nuk dihet gjendja shëndetësore e të plagosurve dhe shkaqet e zjarri, megjithëse dyshimet e para flasin se një bombul gazi është bërë shkak për shpërthimin e flakëve.

Njoftimi i Policisë:

Zjarrfikset kane vene nen kontroll zjarrin te karburanti. Eshte shmangur plotesisht rreziku i perfshirjes nga flaket i depozitave te karburantit. Nga shperthimi i bombules se gazit ne karburant jane lenduar 6 persona.

Njeri prej tyre po transportohet per ne Tirane ne repartin e djegies.

5 te plagosurit e tjere jane jashte rrezukit per jeten. Zjarrfikesit po punojne per elemimin e plote te zjarrit. Sherbimet e policise kane vendosur perimeter sigurie dhe kane larguar gjithe njerezit perrreth karburantit.