Shpëtim Idrizi uron Erdogan pas rizgjedhjes si president: Populli turk foli për herë të dytë në një ushtrim demokracie

0
22
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, ka uruar presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan pas rizgjedhjes në krye të shtetit për 5 vitet e ardhshmë.

Përmes një reagimi në Facebook, Idrizi tha se populli turk foli për të dytën herë sot, në një ushtrim demokracie.

Ai shtoi se Turqia mbetet partner strategjik dhe vend mik i Shqipërisë.

Reagimi i Idrizit:

Populli Turk foli për herë të dytë sot në një ushtrim demokracie!

Urime Presidentit Erdogan!

Zjarr Tv Ad