Shtrëngata shiu, moti sjell surpriza të papritura për nesër

0
17
Rain drops falling from a black umbrella concept for bad weather, winter or protection

Sot pasdite (e mërkurë dt.30), dhe nesër (e enjte dt.31) priten reshje të dobëta, deri lokalisht mesatare. Reshjet pritet të jenë të shoqëruara përkohesisht edhe me shtrëngata, më të mundshme në zonat malore në Jug. Në zonat malore mbi 500 m, reshjet pritet të jenë në formën e dëborës. Në zona shumë të kufizuara dëbora mund të zbresë edhe më poshtë se ky nivel, zakonisht në formën e dëborës së përzier me shi.

Nesër (e enjte dt.31) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 4 / 10 °C
në vendet e ulëta: 5 / 10 °C
në vendet malore: -1 / 5 °C

ERA
Sot pasdite (e mërkurë dt.30) dhe nesër (e enjte dt.31), era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare.