Si ta mbroni veten nga rrezatimi i celularit?

0
667
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...
Ju ndoshta tashmë i dini efektet anësore të përdorimit të celularit. Ju ndoshta jeni duke u ekspozuar shumë këtyre rrezeve, dhe me kalimin e kohës këto rreze do të mund të ju shkaktojnë probleme shëndetësore.
 Por, a e dini se ekziston një metodë e cila mund të ju mbrojë nga këto rreze? Lexojeni më poshtë!

Rozmarina njihet si ushqimi më i mirë që mund të ju mbrojë nga rrezatimi. Një hulumtim i publikuar në revistën britanike Radiologjia shpjegon përfitimet nga përdorimi i rozmarinës, transmeton Lajmi.net.

Ajo ka acid karnozik i cili mund të ju mbrojë nga radikalët pastrues duke vepruar si një foto-mbrojtës. Ajo manovron me mekanizmin e trupit për t’ju mbrojtur nga rrezatimet. Ka gjithashtu kompozime që vonojnë efektet toksike të shkaktuara nga dieta e keqe.

Si duhet ta përgatitni rozmarinën? Këtu është një metodë të cilën duhet ta përdorni për ta përgatitur një pije që lufton rrezatimin.

Përbërësit:
1 filxhan ujë të vluar,
2 lugë rozmarinë të copëtuar.

Udhëzimet:
Shtoni rozmarinën në filxhanin me ujë dhe përzieni për 5 minuta. Receta juaj e shëndetshme e bërë nga rozmarina është gati.

Zjarr Tv Ad