Situata me reshjet/ Petrit Vasili nxjerr dokumentet: Menaxhim kriminal nga ana e Ramës, basenet janë plot ai vazhdon të blejë energji

0
5
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat ka denoncuar qeverinë se po abuzon duke vjedhur me energjinë elektrike. Ndërsa ndalet tek situata e përmbytjeve, Vasili thotë se kjo është përgjegjësi e keqqeverisjes dhe keqmenaxhimit.

Sipas Vasilit, ndërkohë që basenet janë plot, kjo qeveri vazhdon të blerë energji edhe për periudhën nga 26 nëntori deri në 4 dhjetor.

Numri dy i PL-së i bën thirrje drejtësisë që të vërë përa përgjegjësisë personat që kanë abuzuar, pasi siç thotë ai kjo është një aferë.

Zjarr Tv Ad