Situata nga pandemia/ Xhaçka takon ambasadorin italian

0
15

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Italisë, Frabrizio Bucci.

Xhaçka shprehet se Italia mbetet një nga mbështetësit dhe partnerët strategjikë kryesorë të Shqipërisë.Ajo shton se shpreh mirënjohje për ndihmën e menjëhershme pas tërmetit të 26 nëntorit dhe mbështetjen për rindërtimin.

Olta Xhaçka:

“Takim i shkëlqyer me ambasadorin e Italisë, Fabrizio Bucci.Mbetet një nga mbështetësit dhe partnerët strategjikë kryesorë të Shqipërisë”