Skema e mashtrimit, Rama: Mos luani me taksat se ju gjen belaja

0
15
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas operacionit për arrestimin e 13 personave dhe shpalljes në kërkim të 12 të tjerëve që kanë abuzuar me taksat.

Përmes një postimi në Twitter, Rama i ka dhënë një mesazh biznesit, që mos luajë me taksat, pasi i gjen belaja.

POSTIMI I RAMËS

Ulja e taksave e lehtësimi tërësor i biznesit, synojnë dhe uljen e informalitetit dhe evazionit fiskal!Arrestimi i një duzine shkelësish dhe shpallja në kërkim e një tufe tjetër nga biznesi i madh,për mashtrim me taksat, është mesazh i qartë:Mos luani me taksat se ju gjen belaja

Zjarr Tv Ad