Skënderbeu i jep dy lojtarë kombëtares së Kosovës

0
5

Në prag të ndeshjeve kualifikuese të Euro2020 Kosova kërkon të plotësojë skuadën e U21.

Ata kanë shënjestruar dy lojtarë nga Superliga shqiptare dhe pikërisht nga 7 herë kampionët e Shqipërisë, Skënderbeu.

Bëhet fjalë për Arbnor Muja dhe Leonat Vitija të cilëve iu është dhënë ftesa për t’u bërë pjesë e përfaqësueses Kosovare të moshave U21, ku bëhet e ditur se ata i janë bashkuar dardanëve.

Ndeshja e rradhës e Kosovës do të jetë kundër Anglisë më datë 9 shtator.