Skuadrat që vazhdojnë rrugën në Champion League

0
212

Barcelona është skuadra e fundit që siguron një biletë për në çerekfinalen e Uefa Champions League. Kështu, katalanasit i bashkohen 7 skuadrave që e kishin siguruar fazën e dytë më eliminim direkt. Për sezonin 2017-2018 në fazën e 1/4-ave të Champions League janë 3 skuadrat spanjolle të Realit të Madridit, Seviljas dhe Barcelonës, dy skuadrat angleze, Liverpool dhe Manchester City.  Me dy skuadra përfaqësohet dhe Seria A italiane, që ka në këtë fazë Juvetusin dhe Romën, ndërsa plotëson kampionati gjerman, që përfaqësohet vetëm me skuadrën e Bayern Munich.