Socialistët humbin Himarën, himariotët i besojnë mandatin Fredi Belerit

0
32
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Fredi Beleri është kryetari i ardhshëm i Bashkisë së Himarës. Himariotët vendosëm më 14 Maj dhe i besuan kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” mandatin 4-vjeçar.

Mbështetësit e Belerit, i cili ndodhet në burg, kanë pritur me enutziazëm avantazhin dhe kanë shpërthyer në brohoritje pas numërimit të votave të fundit.

Ndërkohë, vlen për tu theksuar që kreu i KQZ, Ilirian Celibashi, më herët deklaroi se nëse Gjykata vendos që Fredi Beleri të lihet në burg atëhere në Bashkinë e Himarës do të ketë sërish zgjedhje.

Zjarr Tv Ad