Sulm me armë në Kaliforni, dhjetra të plagosur

0
22

Dhjetra njerëz, duke përfshirë një oficer policie, janë plagosur nga të shtënat me armë në një bar në Kaliforni. Në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policie.

Sipas CNN, ende nuk dihet numri nëse ka viktima apo jo ndërkohë që në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policie.Autoritetet këna bërë të ditur se personi që qëlloi me armë është ende i lirë.

Sipas policisë i dyshuari është nga Lindja e Mesme, rreth moshën 20-vjeç, me mjekër dhe i veshur i gjithi me të zeza. Dëshmitarët thane se i armatosuri qëlloi fillimisht rojën në derën e barit, hodhi bomba tymuese brenda më pas filloi të qëllonte me armë.