Sulmet ndaj “Bild”, Basha: Kush fshihet pas fustanit të Gjylametit do ketë fatin e gangsterëve

0
5

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha në një postim në Tëiter ka reaguar ndaj sulmeve që i janë bërë gjermanes “Blid”, nga qeveria, e fundit kjo që e akuzon për shkrime të sponsorizuara nga opozita. Basha shkruan se kush sulmon “Bild” dhe fshihet prapa fustanit të Blerina Gjylametit do të ketë fatin e gangsterëve me të cilët qeveris.

Reagimi i plotë: 

Kush sulmon gazeten Bild, qe i zbulon telefonaten per vjedhjen e zgjedhjeve dhe fshihet prapa fustanit te Blerina Gjylametit, do te kete fatin e gangstereve me te cilet qeveris! Kush ka zgjedhur te vjedhe e te bleje vota me krimin e organizuar, eshte i destinuar te ike!